مقالات

پدیکور و مانیکور چیست ؟

ناخن ها و دست ها یکی از اجزای مهم بدن بوده که همیشه در دید است بنابراین زیبایی ان از اهمیت خاصی برخوردار می باشد از جمله خدماتی که در سالن های زیبایی ارائه می شود پدیکور و مانیکور ناخن است شاید این دو نام تا به حال به گوشتان خورده باشد اما ممکن است دررابطه با این متد زیبایی و مراقبت  ناخن ها اطلاعات کافی نداشتی باشید ؛ مانیکور یک واژه لاتین بوده و به مفهوم مراقبت از دست است پدیکور نیز همین مفهوم را داشته و برای پا مورد استفاده قرار میگیرد . همراه سالن زیبایی مارینا باشید با :

  • مانیکور ناخن چیست ؟
  • پدیکور ناخن چیست ؟
  • انواع مختلف مانیکور و پدیکور ناخن ها
  • فواید پدیکور و مانیکور چیست ؟
  • مانیکور و پدیکور چه معایبی دارد ؟
  • قیمت مانیکور پدیکور

سالن زیبایی در شهرک راه آهن

پدیکور و مانیکور

مانیکور ناخن چیست ؟

پدیکور و مانیکور از جمله روش های مراقبت از ناخن دست و پا محسوب می شود ؛ مانیکور شامل مراحل مختلفی است اما مراحل معمول آن شامل سوهان کشیدن , شکل دادن به ناخن , گرفتن پوست های اضافه , تمیز کردن کوتیکول ناخن و نیز لاک زدن به ناخن است هر چند که در بیشتر مراکز ماساژ دست و لایه برداری از آن نیز صورت میگیرد .

پدیکور ناخن چیست ؟

پدیکور نیز از جمله خدمات زیبایی بوده که در آن از روش های عملی و استریل , گوشت اضافه اطراف ناخن و پوست مرده کف پا برداشته شده و نیز ناخن های پا سوهان کشی , فرم دهی و پاکسازی می شوند پدیکور نیز شبیه مانیکور است با این تفاوت که روی ناخن انجام می شود .

سالن رنگ مو در شهرک راه آهن

انواع مختلف مانیکور و پدیکور ناخن ها

 خیس :

در این نوع ابتدا دست در ظرف آب گرم قرار گرفته تا سلولو مرده پوست از بین برود پس از چند دقیقه دست را از آب بیرون آورده اطراف ناخن را تمیز و ناخن ها را به هر اندازه که دوست داشتید کوتاه و سوهان کشی میکنید سپس دست ها را ماساژ داده و در مرحله آخر ناخن را لاک زده و کرم مرطوب کننده می زنید .در پدیکور نیز همین کار را انجام دهید .

 فرانسوی :

این نوع نیز شبیه مانیکور ساده است و تنها تفاوت آن در نحوه لاک زدن است ابتدا یک لاک کم رنگ روی ناخن ها می زنند و سپس نوک ناخن را با لاک سفید نوار باریک می کشند .

 آمریکایی :

این نوع شبیه مانیکور فرانسوی  بوده اما سوهان کشیدن آن به صورت گرد و هلال است .

روسی :

در مانیکور و پدیکور روسی فرد باید با دقت توسط سوهان کوتیکول را از بین ببرد این روش مناسب افرادی است که ناخن های ضعیف حساس به مواد شیمیایی دارند .

برزیلی :

این روش یک نوع مانیکور شلخته است که در ان کوتیکول و اطراف ناخن با لاک پوشانده شده و لاک های اضافی از اطاف ناخن پاک می شوند هدف از این روش این است که ناخن بلندتر نشان داده شود .

مانیکور پدیکور همراه با پارافین تراپی :

در این روش از پارافین برای زیباسازی و لایه برداری پوست استفاده شده و موجب روشن شدن و زیبایی پوست دست و پا می شود .

خدمات تاتو در غرب تهران

مانیکور پدیکور همراه با ژلیش :

این نوع نیز شبیه همان روش ساده است با این تفاوت که در مرحله آخر از ژلیش که دوام و ماندگاری بالایی نسبت به لاک دارد استفاده شده و برای خشک کردن ان نیز از دستگاه اشعه UV استفاده می شود .

فواید پدیکور و مانیکور چیست ؟

سوهان کشی وفرم دادن ناخن ها باعث زیبایی ظاهری دست می شود ؛ بیماری های مانند قارچ ناخن تا دو هفته پس از ابتلا قابل تشخیص نیست اما هنگام مانیکور و پدیکور توسط تکنیسین بررسی شده و در درمان کوتاه تری سپری می شود ؛ همچنین لایه برداری در حین مانیکور و نیز پدیکور از ایجاد لک ها و پیری زودرس پوست دست و از بین بردن پوست های خشک و پینه پا جلوگیری می کند ماساژ در مانیکور موجب کم شدن استرس در فرد شده , گردش خون را بهبود بخشیده و باعث رفع خستگی و نیز بهبود درهای عضلانی می شود .

 مانیکور و پدیکور چه معایبی دارد ؟

در صورتی که انجام پدیکور و مانیکور توسط افراد متخصص صورت و ماهر صورت نگیرد می تواند معایب و مضراتی داشته باشد از جمله ؛ زخم کردن محل کوتیکول و در پی آن ایجاد عفونت و بیماری های قارچی , نازک شدن ناخن و اطراف آن ؛  ایجاد زخم در کف پا به دلیل کف سابی غیر اصولی و در نهایت ایجاد عفونت و نیز ماساژ غلط در عضلات موجب گرفتگی عضلات می شود .

قیمت مانیکور و پدیکور

قیمت مانیکور با توجه به نوع مواد , نوع مانیکور وسایل و خدمات جانبی تعیین می شود به عنوان مثال پکیج مانیکور با کوکتل هزینه آن در مقایسه با مانیکور معمولی متفاوت است قیمت پدیکور پا نیز به همین عواملی که ذکر شد بستگی دارد .

مدل مو برای صورت چاق
منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات قالب -> هدر -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تنظیم کنید
نوار کناری
Call Now Button