مقالات

آیا در زمان بارداری می توانیم تاتو بزنیم ؟

تکنیک زیبای خالکوبی تکنیکی حرفه ای برای پیاده سازی انواع طرح ها و نقش ها بر روی پوست صورت و بدن است این کار با دستگاه های مدرن و استاندارد صورت میگیرد و تکنولوژی های پیشرفته در دستگاه عوارض بعد از عمل را به حد اقل می رساند ؛ شاید در دوران بارداری دوست داشته باشید تاتو انجام دهید اما ممکن است که در این دوران نتوانید شخص تاتو کار را برای این کار پیدا کنید اول اینکه آیا در زمان بارداری می توانیم تاتو بزنیم ؟ در جواب باید گفت خطرات خالکوبی در این دوران بسیار کم و ناچیز است اما به هر حال با وجود خطرات کم بهتر است این کار را به بعد از بارداری موکول نمایییم . سالن زیبایی مارینا با خدمات تاتو در غرب تهران در خدمت شماست . انواع تاتو صورت و بدن با بهترین طرح ها انجام میشود . جهت دریافت نوبت با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با : 

  • آیا در زمان بارداری می توانیم تاتو بزنیم ؟
  • آیا می توان در دوران بارداری تاتو را پاک کرد ؟
  • تاتو و هاشور ابرو در بارداری

نمونه کارهای تاتو در غرب تهران

تاتو در بارداری

آیا در زمان بارداری می توانیم تاتو بزنیم ؟

آیا در زمان بارداری می توانیم تاتو بزنیم ؟ این سوال یکی از رایج ترین سوالات مادران بار علاقه مند به عمل خالکوبی می باشد اما انجام تاتو مادران باردار در ممکن است با خطراتی همراه باشد از جمله ؛

احتمال بیهوش شدن مادر باردار :

برخی از افراد تاتو کار برای مادران باردار تاتو نمی زنند به این دلیل که احتمال بیهوش شدن مادر هنگام انجام خالکوبی وجود دارد همچنین به دلیل اینکه استفاده از داروهای بی حسی برای بای کاهش درد ناشی از تاتو برای مادران باردار خطرناک می باشد استفاده نکردن از آن نیز موجب می شود که نتوان درد را متحمل شد .

قرار گرفتن در معرض عفونت پوستی :

به دلیل اینکه در دوران بارداری پوست بیش از حد کشیده شده بنابراین پوست بیش از حد نیز حساس شده و احتمال خطر عفونت پوستی برای مادر باردار وجود دارد به علاوه اینکه پوست حساس درد بیشتری را متحمل می شود .

خدمات کاشت ناخن در غرب تهران

تغییر شکل طرح خالکوبی :

در دوران بارداری وزن بیشتر شده و پوست شکم نیز کشیده تر م شود پس از زایمان پوست مجددا جمع می شود و موجب شده تا شکل تاتو در دوران بارداری با طرح پس از زایمان کاملا متفاوت باشد .

احتمال زایمان زودرس :

تعدادی از افراد تاتوکار بر این باورند که درد و حمله عصبی که از انجام خالکوبی ایجاد می شود ممکن است موجب زایمان زودرس شود با اینکه این موضوع خیلی گزارش نشده اما مطمئنا خطری است که وجود دارد خطرات مرتبط با خالکوبی در ماه های ابتدایی بارداری بسیار کم است بهتر است انجام خالکوبی را به پس از زایمان و پس از گرفتن بچه از شیر موکول نمایید زیرا ممکن است جوهر خالکوبی توسط جریان خون به شیر وارد شده و به نوزاد منتقل شود .

امکان ابتلا به بیماری های ویروسی :

از جمله بیماری های ویروسی هپاتیت B و C و اچ آی وی است که می توانند توسط مایعات به بدن منتقل شوند یعنی انجام خالکوبی با سوزن کثیف احتمال ابتلا به این بیماری را زیاد می کند و ممکن است در دوران بارداری این بیماری به جنین منتقل شود .

آیا می توان در دوران بارداری تاتو را پاک کرد ؟

در موارد فوق در جواب اینکه آیا در زمان بارداری می توانیم تاتو بزنیم ؟ گفتیم که با توجه به مواردی بهتر است انجام خالکوبی را به بعد از بارداری موکول نماییم اما در رابطه با اینکه می توان خالکوبی را پاک کرد یا نه ؟ باید گفت خیر زیرا ممکن است برای کودک خطراتی را در پی داشته باشد برای پاک کردن خالکوبی از لیزر درمانی استفاده می شود با یک دوره زمانی تقریبا شش هفته ای در این مدت کودک ممکن است در معرض جوهری قرار گیرد که بدن جذب می کند کرم یا پماد پاک کننده تاتو را امتحان نکنید زیرا دارای اسید قوی بوده و باعث سوزش بثورات پوستی و ایجاد اسکار می شوند و اینکه از سالابریش استفاده نکنید زیرا بسیار درناک است و موجب عفونت و جای زخم می شود .

کراتینه مو در چیتگر

تاتو و هاشور ابرو در بارداری

در روش هاشور و تاتو ابرو جوهر را توسط دستگاه مخصوص و سوزن به زیر پوست تزریق می کننداما آیا این روش در دوران بارداری بی خطر است ؟ با اینکه تحقیقات زیادی در رابطه با هاشور و تاتو ابرو صورت نگرفته اما بسیاری از پزشکان انجام کارهایی زیبایی را که توسط مواد شیمیایی صورت میگیرد برای بانوان باردار ممنوع می دانند برخی پزشکان این کارها را در سه ماه اول بارداری ممنوع دانسته و پس از آن بلامانع می دانند زیرا پس از سه ماه بخش های اصلی بدن جنین شکل گرفته و در رون رشد در ماه های بعدی نمی تواند به میزان قابل توجهی تحت تأثیر عوامل شیمیایی قرار گیرد .

سالن زیبایی و میکاپ در غرب
منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات قالب -> هدر -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تنظیم کنید
نوار کناری
Call Now Button