نمونه کارها

پیرسینگ ترقوه چیست ؟

پیرسینگ یا همان سوراخ کردن از جمله عمل های زیبایی در بدن بوده و انواع مختلفی دارد  انجام این عمل نیاز است که توسط فرد متخصص و با تجربه صورت گیرد زیرا در صورتی فرد از مهارت کافی برخوردار نباشد و نکات بهداشتی رعایت نشود امکان بروز عفونت , حساسیت و دیگر عوارض وجود دارد ,اما همانطور که گفته شد پیرسینگ انواع مختلفی دارد که رایج ترین آنها پیرسینگ ابرو , ناف , لب و پره بینی است ؛ اما این روش زیبایی روی نقاط دیگر بدن صورت میگیرد آنچه قرار است درمورد آن صحبت کنیم پیرسینگ ترقوه است .

  • پیرسینگ ترقوه چیست ؟
  • آیا پیرسینگ کردن ترقوه درد دارد ؟
  • عوارض پیرسینگ ترقوه
  • مراقبت های پس از پیرسینگ نمودن ترقوه
  • انواع پیرسینگ بدن

پیرسینگ ترقوه چیست ؟

ترقوه نوعی استخوان دراز بوده که عمراه با استخوان کتف , بازو و جناغ کمربند شانه ای را تشکیل می دهد این استخوان از سمت داخل به جناغ و از سمت خارج به استخوان کتف متصل است ؛ از جمله نقاطی در بدن که پیرسینگ روی آن انجام می شود پیرسینگ ترقوه است که روی پوست این قسمت انجام می شود سوراخ کردن در این نوع در راستای استخوان ترقوه و بالای سینه صورت میگیرد .

آیا پیرسینگ  کردن ترقوه درد دارد؟

هنگام انجام پیرسینگ ترقوه از بی حسی استفاده می کنند تا فرد حین این عمل دردی را احساس نکند اما پس از اینکه بی حسی از بین می رود فرد درد را احساس می کند که با خوردن مسکن این در کاهش می یابد .همچنین برای عدم ایجاد عفونت پس از پیرسینگ خوردن آنتی بیوتیک الزامی است و مقدار ان را پزشک مشخص می کند .

عوارض پیرسینگ ترقوه

در صورتی که ییرسینگ ترقوه و یا پیرسینگ در دیگر نقاط بدن توسط افراد بی مهارت صورت گیرد امکان انتقال عفونت های پوستی مانند ویروس زگیل و عفونت های باکتریایی پوست مانند زرد زخم وجود دارد عارضه دیگر اگزما و حساسیت های آلرژیک است که معمولا هنگام استفاده از فلزات به خصوص کروم , کبالت و نیکل به شکل قرمزی و خارش در پوست ایجاد می شود .

مراقبت های پس از پیرسینگ نمودن ترقوه

  • از دست زدن به محل تا 24 ساعت پس از عمل پیرسینگ خودداری کنید .
  • ضو عفونی کردن محل با الکل و کرم های آنتی باکتریال
  • در صورت مشاهده تورم , قرمزی و ترشحات زرد رنگ به پزشک مراجعه نمایید .

انواع پیرسینگ بدن

پیرسینگ بینی و پیرسینگ سپتوم :

پیرسینگ  سپتوم  یعنی سوراخ کردن تیغه ای که از سپتوم بینی می گذرد و پیرسینگ بینی روی پوست یا غضروف بینی انجام شده و در نواحی مختلفی بینی مانند بخش گوشتی در نوک بینی , پره بینی یا دیواره میانی بینی سوراخ هایی ایجاد می شود و از آن زیورآلات آویزان می کنند در گذشته در فرهنگ های مختلف سوراخ کردن بینی معای مختلفی داشته به باور برخی نشانه ثروت و موقعیت اجتماعی و برخی از مناطق جهان نشانه متأهل بودن بوده همچنین در هندوستان نشانه برای سلامت فرزند آوری زنان است .

پیرسینگ ابرو :

پیرسینگ ابرو تنها در بافت سطحی پوست صورت میگیرد و عمق سوراخ ایجاد شده کم است امروزه پیرسینگ ابرو نشانه خاصی نداشته و به عنوان یک اکسوسوری در دنیای مد شناخته می شود .

پیرسینگ چشم :

در این نوع پیرسینگ نگین تزئینی در لایه خارجی چشم قرار میگیرد این نوع پیرسینگ بسیار حساس بوده و احتمال بروز عفونت و حساسیت و خشک شدن چشم بسیار بالاست .

پیرسینگ گوش :

این نوع یکی از محبوب ترین پیرسینگ بدن بوده که سوراخ کردن گوش در نقاط مختلف گوش مانند نرمک , لاله یا بخش های غضروفی انجام می شود ؛ قدمت این عمل به گذشته های دور می رسد و در فرهنگ های مختلف معانی متفاوت دارد مثلا در سرخ پوستان شمال غربی آمریکا نشانه اصالت خانوادگی و ثروت بوده است .اما امروزه معنی خاصی ندارد .

پیرسینگ گردن :

این نوع در پوست صاف پشت گردن انجام شده و این نوع بیشتر جنبه زیبایی داشته و معنی خاصی ندارد .

دیگر پیرسینگ های رایج شامل پیرسینگ مچ دست , زبان , ناف , انشگتان دست , لب و… است .

پیرسینگ چیست ؟

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات قالب -> هدر -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تنظیم کنید
Call Now Button